Jak wybrać parapet granitowy? Gama kolorystyczna granitu jest tak bogata, że z łatwością można dobrać odpowiedni kolor pasujący do elewacji.

Parapety granitowe zewnętrzne powinny posiadać nacięcia pod dolną powierzchnią parapetu  tzw. (kapinosy), które spełniają rolę ochronną przed zaciekaniem wody deszczowej na elewację. Na specjalne zamówienie klienta również możliwe jest wykonanie  nacięcia na górnej części parapetu (ma to chronić przed zabrudzeniami zewnętrznymi  komory okna elewacji) lecz z powodu estetyki nie wszyscy klienci decydują się na tego rodzaju manewr. Grubość granitu na parapet zewnętrzny standardowo zaczyna się od 2 do 3 cm. Pomiar parapetów powinien uwzględniać wspomniane wyżej kapinosy, które się znajdują w wystającej części parapetu w tzw. okapie. Okap powinien wystawać od elewacji budynku od 3 do 5 cm. Przed pomiarem należy również uwzględnić grubość elewacji jeśli budynek tejże nie posiada.

Marmur wspaniale komponuje się z drewnem, metalem, wykończeniami zarówno w stylu eleganckim jak i surowymi betonowymi  ścianami. Charakterystyczne użylenie marmuru nadaje mu nutę niepowtarzalności, oryginalności  zarówno surowości jak i elegancji. Jest uniwersalny i piękny w swej prostocie.

Jeśli nadal nie wiesz, jaki wybrać materiał – parapet granitowy czy marmurowy, poszperaj za inspiracjami w Internecie lub zadzwoń do nas, doradzimy 🙂

Przedstawiamy Państwu obraz namalowany przez samą naturę!